| Usage/Application | PANEL LIGHT / TUBE LIGHT |
| Package | 2835 |
| Model Name/Number | 2835 SMD LED 1W GREEN COLOUR |
| Voltage | 9V |
| Part Number | 2835 SMD LED 1W 9V 100mA |
| Power | 1W |
| Colour Available | Red, Green, Blue, Pink |
| Model Number | 2835 |
| Application | Tube Light, Panel Light |
| Voltage | 9V |

Price:
Price 45 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 100 Pieces
Usage & Applications : Industrial
Product Type : Metal Core Printed Circuit Board
Warranty : Yes
Rated Voltage : 9 Watt (W)
Price 65 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1000 Units
Usage & Applications : Industrial
Product Type : Circuit Board
Warranty : Yes
Rated Voltage : 7 Watt (W)