| Usage/Application | Panel Light / Tube Light |
| Package | 2835 |
| Model Name/Number | 2835 SMD LED 0.5W BLUE COLOUR |
| Voltage | 3V |
| Part Number | 2835 SMD LED 0.5W 3V 150mA |
| Power | 0.5W |
| Colour Available | Red, Green, Blue, Pink |
| Model Number | 2835 |
| Application | Tube Light, Panel Light |
| Voltage | 3V |

Price:
Price 0.21 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 10000 Pieces
Product Type : 2835 6V 150mA Amber 1w Everbrite SMD LED
Size : various
Application : LIGHTING
Color : Multicolor
Price 180 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 10000 Pieces
Product Type : 2835 6V 150mA SMD LED
Size : various
Application : LIGHTING
Color : Multicolor
Price 0.21 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 3000 Pieces
Product Type : SMD 1206 LED
Size : Small
Application : Electronics Automation
Color : White
Price 0.18 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 10000 Pieces
Product Type : 0.5w 2835 3v 150ma Red Everbrite SMD LED
Size : various
Application : LIGHTING
Color : Multicolor