| Usage/Application | Lighting |
| Shape | Square |
| Voltage | 9-12V |
| Dimensions | 13X13, 11mm LES |
| Part Number | EB1311 3W |
| Brand | EVERBRITE |
| LED Color | PINK |
| Minimum Order Quantity | 1000 Pieces |
| Usage/Application | Lighting |
| Current | 300ma |
| Color | PINK |
| Brand | Everbrite |
| Wattage | 3 Watt |
| Body Material | Aluminium |

Price:
Price 7 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 120 Pieces
Color : MULTICOLORED
Application : LIGHTS
Size : 13X13, 11mm LES
Material : Aluminium
Price 11 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 10000 Pieces
Color : MULTICOLORED
Application : LED Lighting
Size : VARIOUS
Material : Plastic
Price 6.3 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 10000 Pieces
Color : MULTICOLORED
Application : Industrial
Size : VARIOUS
Material : Aluminium
Price 4.5 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 10000 Pieces
Color : MULTICOLORED
Application : Industrial
Size : VARIOUS
Material : Aluminium