| Usage/Application | Lighting |
| Shape | Square |
| Voltage | 9-12V |
| Dimensions | 13X13, 11mm LES |
| Part Number | EB1311 3W |
| Brand | EVERBRITE |
| LED Color | BLUE |
| Minimum Order Quantity | 360 Pieces |
| Usage/Application | Lighting |
| Current | 300ma |
| Color | BLUE |
| Brand | Everbrite |
| Wattage | 3 Watt |
| Body Material | Aluminium |

Price:
Price 7 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 100 Pieces Pieces
Application : Industrial
Material : Aluminium
Size : VARIOUS
Product Type : EB1311 20V24V 300Ma Blue 7W Cob LED Chip
Price 11 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 10000 Pieces
Application : LED Lighting
Material : Plastic
Size : VARIOUS
Product Type : 12w Cob Eb1311 3640v 300ma 4000k Natural White LED Chip
Price 6.3 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 1000 Pieces
Application : Industrial
Material : Aluminium
Size : VARIOUS
Product Type : 5w Eb1311 14v17v 300ma GR Cob Led Chip
Price 6.3 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 10000 Pieces
Application : Industrial
Material : Aluminium
Size : VARIOUS
Product Type : 5W EB1311 14V 17V 300MA 3000K Warm White Cob LED Chip