| Usage/Application | LIGHTING |
| Package | 2835 |
| Model Name/Number | 2835 SMD LED 0.2W WARM WHITE COLOUR |
| Voltage | 3V |
| Part Number | 2835 SMD LED 0.2W 3V 60mA |
| Power | 0.2W 60mA |
| Colour Available | WARM WHITE |
| Model Number | 2835 |
| Application | Tube Light, Panel Light |
| Voltage | 3V |

Price:
Price 0.21 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 10000 Pieces
Product Type : 2835 6v 150ma Pink 1w Everbrite SMD LED
Application : LIGHTING
Color : Multicolor
Usage : LIGHTING
Price 0.18 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 10000 Pieces
Product Type : 0.5w 2835 3V 150mA Yellow Everbrite SMD LED
Application : LIGHTING
Color : Multicolor
Usage : LIGHTING
Price 0.21 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 3000 Pieces
Product Type : SMD 1206 LED
Application : Electronics Automation
Color : White
Price 0.18 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 3000 Pieces
Product Type : SMD LED
Application : Electronics Automation
Color : White
Usage : Electric