| Power | 12W |
| Item Code | EB1311 12W |
| Brand | EVERBRITE |
| Model Name/Number | 12W COB LED CHIP |
| Shape | Square |
| Lighting Type | COB LED CHIP |
| Color Temperature | 4000K |
| Lumens | 120-130 LUMENS |
| Lighting Color | NATURAL WHITE |
| Minimum Order Quantity | 360 Pieces |
| Usage/Application | Lighting |
| Current | 300ma |
| Color | NATURAL WHITE |
| Brand | Everbrite |
| Wattage | 12 Watt |
| Body Material | Aluminium |

Price:
Price 9 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 10000 Pieces
Product Type : EB1311 20V24V 300Ma Red 7W Cob LED Chip
Material : Aluminium
Size : 13X13, 11mm LES
Color : MULTICOLORED
Price 4.5 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 1000 Pieces
Product Type : 5W Eb1311 14 17V 300Ma Pink Cob Led Chip
Material : Aluminium
Size : VARIOUS
Color : MULTICOLORED
Price 5.4 INR / Inch
Minimum Order Quantity : 10000 Pieces
Product Type : 5W EB1311 14V 17V 300MA 6000K White Cob LED Chip
Material : Aluminium
Size : VARIOUS
Color : MULTICOLORED
Price 6.3 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 10000 Pieces
Product Type : 5W EB1311 14V 17V 300MA 3000K Warm White Cob LED Chip
Material : Aluminium
Size : VARIOUS
Color : MULTICOLORED